Kontakt
Vojtěch Moťka
Bílá Lhota 7
Chudobín
783 21
mobil: 734 324 766
email: info@motka.cz

 

Pronájem věžového jeřábu

Roubenky

Roubenky se vyrábí ze suchých dřevěných profilů BSH, které jsou lepené a napojované z více kusů, podélné spojení je na pero a drážku. Roubenka se vyřezává na CNC stroji dle námi zpracovanými daty. V rozích jsou spojeny typickým rybinovým přeplátováním, které svazuje celou konstrukci roubenky. Největší výhodou takto zpracované roubenky je rychlost výroby a montáže na stavbě.

Před založením konstrukce se namontuje okapní plech a založí se první řada, která se vyrovná. Podélné spojení na pero a drážku se utěsní pomocí paměťové pásky, tímto způsobem se smontuje celá roubenka včetně střechy. U roubenky z BSH profilů můžete bydlet takřka ihned po smontování domu. BSH profil je suchý a podléhá minimálním objemovým změnám a proto roubenka sedá minimálně. Tím se vynechá technologická přestávka sedání a větrání konstrukce jako u srubu ze syrové kulatiny. Do takto namontované roubenky se můžou osadit okna, dveře a kompletní interiér roubenky a můžete se stěhovat.

 

Roubenky z hraněných prvků

V České republice jsou historicky zabydlené především roubenky z hraněných prvků. Dříve ručně tesané, dnes řezané hranoly jsou v rozích nejčastěji spojovány „na rybinu“. Vzhledem k tomu, že jsou geometricky symetrické, ostrohranné prvky lze mnohem snadněji opracovávat. Díky tomu je tato stavba jednodušší a rychlejší na výrobu. I v tomto případě pronikla do opracování dřevěných prvků prefabrikace, která se v současné době přesouvá především do hal s automatickými dřevoobráběcími centry.

Galerie - roubenky