Pronájem věžového jeřábu

 

Kontakt:
Vojtěch Moťka
Bílá Lhota 7
783 21 Chudobín
IČ: 74097121
DIČ: CZ8502075824
mobil: 734 324 766
email: info@motka.cz
- opracování dřeva, krovy, dřevostavby, zpracování dat na CNC
Jaromír Šmoldas
mobil: 608 408 174
email: info@motka.cz
- pronájem jeřábů a příslušenství

 

Roubenky

Roubenky se vyrábí ze suchých dřevěných profilů BSH, které jsou lepené a napojované z více kusů, podélné spojení je na pero a drážku. Roubenka se vyřezává na CNC stroji dle námi zpracovanými daty. V rozích jsou spojeny typickým rybinovým přeplátováním, které svazuje celou konstrukci roubenky. Největší výhodou takto zpracované roubenky je rychlost výroby a montáže na stavbě.

Před založením konstrukce se namontuje okapní plech a založí se první řada, která se vyrovná. Podélné spojení na pero a drážku se utěsní pomocí paměťové pásky, tímto způsobem se smontuje celá roubenka včetně střechy. U roubenky z BSH profilů můžete bydlet takřka ihned po smontování domu. BSH profil je suchý a podléhá minimálním objemovým změnám a proto roubenka sedá minimálně. Tím se vynechá technologická přestávka sedání a větrání konstrukce jako u srubu ze syrové kulatiny. Do takto namontované roubenky se můžou osadit okna, dveře a kompletní interiér roubenky a můžete se stěhovat.

 

Roubenky z hraněných prvků

V České republice jsou historicky zabydlené především roubenky z hraněných prvků. Dříve ručně tesané, dnes řezané hranoly jsou v rozích nejčastěji spojovány „na rybinu“. Vzhledem k tomu, že jsou geometricky symetrické, ostrohranné prvky lze mnohem snadněji opracovávat. Díky tomu je tato stavba jednodušší a rychlejší na výrobu. I v tomto případě pronikla do opracování dřevěných prvků prefabrikace, která se v současné době přesouvá především do hal s automatickými dřevoobráběcími centry.

 

V případě zájmu o realizaci roubenky Vám vyhotovíme cenovou nabídku na základě předložené projektové dokumentace, popřípadě na základě prohlídky se zaměřením stavby a návrhem prováděcího řešení včetně 3D projekce.  Ucelenou nabídku doplníme okapovým systémem STRUGA. Zajistíme provedení statických výpočtů autorizovaným inženýrem dle platných norem ČSN a EU, případně doporučíme projektanta ke zpracování projektové dokumentace. Každý projekt řešíme dle potřeb zákazníka v různých stadiích rozpracovanosti.

Galerie - roubenky (15 fotografií)

Realizace roubenky krok za krokem (33 fotografií)